Ін'єкція внутрішньом'язова

Внутрішньом'язова ін'єкція — це найпоширеніший і найпростіший метод доставки в організм людини лікарських речовин. Але в реальності провести таку процедуру непідготовленій людині дуже складно. Більш того, в ряді випадків після цієї маніпуляції можуть розвинутися різні ускладнення. Тому довіряти проведення ін'єкції необхідно лише досвідченому медичному персоналу.

Місця введення для внутрішньом'язової ін'єкції

Найбільш «популярне» місце для введення будь-якого препарату — верхня частина сідниці, широкий стегновий і дельтовидний плечовий м'яз. Як правильно шукати місця для введення ліків:

  1. Якщо робиться ін'єкція в сідницю, вона візуально розділяється на 4 квадрати. Препарат вводиться у верхній зовнішній квадрат — найбільш безпечну ділянку, в якій немає нервових закінчень і кровоносних судин.
  2. При уколі в стегно його також ділять на 4 частини, а сам укол виконують в зовнішній квадрат.
  3. Якщо ліки вводяться в плече, руку необхідно розділити на 3 рівні ділянки від ліктя до плеча. Центральна область середньої ділянки — найкраще місце для проведення маніпуляції.

Якщо процедуру необхідно виконувати багаторазово, потрібно систематично використовувати різні місця — не потрапляти в точки від попередніх уколів і простір біля них. В іншому випадку може початися запальний процес, після якого в місці частих ін'єкцій утворюється ущільнення.

Техніка внутрішньом'язових ін'єкцій

Техніка ін'єкції знайома абсолютно кожному працівникові медицини — від санітара до доктора. Виконується вона наступними чином:

  1. Готуються всі необхідні «інструменти»: шприц потрібної «кубатури», препарат в ампулі, спиртові серветки (або окремо вата зі спиртом). Голка попередньо перевіряється на прохідність повітря. Якщо препарат має вигляд порошку для приготування, а не готової речовини, він попередньо змішується в потрібних дозах з рідким розчинником.
  2. Ампула з лікарським засобом обробляється спиртом на місці розтину, виконується забір препарату шприцом. Голка, при цьому, не повинна торкатися стінок ємності.
  3. На тілі вибирається місце для проведення медичної маніпуляції, після чого його круговими рухами обробляють ватою, змоченою спиртом або спиртовою серветкою. Ця процедура дозволяє запобігти розвитку різних ускладнень після виконання ін'єкції.
  4. Шприц з ліками звільняється від повітря — піднімається голкою вгору, після чого натискається поршень. Натискати необхідно до тих пір, поки з голки вийде невелика кількість рідини.
  5. Різким рухом голка вводиться в м'яз і виконується укол — ліки, при цьому, вводяться повільно, з рівномірним розподілом сили.
  6. Шприц швидким рухом витягується з м'язу. Витяг виконується під тим же кутом, під яким шприц був введений.

Після проведення процедури до місця уколу прикладається спиртова серветка, шкіра трохи масажується. Це також дозволяє запобігти розвитку ускладнень, які можуть бути чреваті сумними наслідками.

Ускладнення після внутрішньом'язових уколів

Якщо виконати внутрішньом’язову ін'єкцію неправильно, у пацієнта можуть виникнути різні ускладнення — від легких до вкрай болючих і навіть небезпечних. Найпоширеніші з них:

  • Гематома. Може розвинутися в разі, коли голка пошкодила кровоносну судину (як правило, при занадто швидкому введенні голки). Щоб не допустити розвитку гематоми, необхідно стежити за гостротою голки, а також чітко слідувати техніці виконання ін'єкції, описаній вище. Якщо ж гематома вже утворилася, на неї потрібно прикласти спиртовий компрес або використовувати спеціальні мазі.
  • Ущільнення (інфільтрат). Перша ознака інфільтрату — візуальна припухлість області введення шприців і її болючість. Головна причина — постійне введення ліків через шприц в одне і теж саме місце або неправильна техніка виконання процедури. Щоб запобігти розвитку ущільнення, потрібно правильно вибирати місця для ін'єкцій і не забувати їх чередувати. Також важливо контролювати температуру введених ліків (прописана в інструкції до препарату). Для лікування інфільтрату використовуються зігріваючі компреси і йодні сітки.
  • Запальний процес (абсцес). У більшості випадків розвивається при ігноруванні правил знезараження місця ін'єкції. Вельми неприємне ускладнення, яке часто супроводжується сильними больовими відчуттями в місці введення препарату, почервонінням, навіть підвищенням температури тіла. Якщо строго дотримуватися всіх правил асептики, абсцес не проявиться. Але якщо він вже почався, необхідно провести хірургічне втручання.

Ще одна поширена проблема — застрявання голки в м'язовій тканині. Відбувається через поломки голки під час виконання процедури. У свою чергу зламатися голка може через занадто глибоке її введення або напруження м'язів під час уколу. Щоб не допустити цієї проблеми, голку необхідно вводити не глибше, ніж на ⅔ від її довжини. Крім того, під час процедури пацієнт повинен лежати. Якщо голка все ж зламалася, її потрібно витягнути за допомогою пінцета або звернутися до лікаря для хірургічного вилучення (якщо голка знаходиться занадто глибоко в м'яких тканинах).

Скільки коштує внутрішньом'язова ін'єкція в комплексі СвИтязь

У нашому лікувальному комплексі внутрішньом'язові ін'єкції виконує медперсонал з великим досвідом проведення подібних процедур. При цьому, вартість маніпуляції вкрай низька, більш того — вона вже входить в комплекс різних терапевтичних заходів, які проводяться в комплексі Світязь. Щоб докладніше дізнатися про ціну на внутрішньом'язові уколи, просто зверніться до нашого менеджера.

Відгуки про внутрішньом'язової ін'єкції

Відгуки про процедуру, яку провели наші медпрацівники, в 100% випадків були позитивні. Більш того, багато пацієнтів відзначали, що наші фахівці виконують уколи практично безболісно, незалежно від типу лікарського препарату і місця уколу. За всі роки практики ні у кого з клієнтів Світязь жодного разу не розвинулися ускладнення після проведення маніпуляції.