УЗД молочних залоз

Виявивши захворювання на початковій стадії, набагато простіше з ним впоратися надалі. Адже превентивні заходи завжди більш ефективні ніж ті, що спрямовані на усунення наслідків. А іноді від часу залежить не тільки здоров'я, а й життя.

З метою ранньої діагностики небезпечних захворювань призначаються профілактичні огляди, один з яких, УЗД молочної залози, покликаний простежити за здоров'ям прекрасної половини людства. Останнім часом почастішали випадки онкологічних захворювань. Рак підступний тим, що може поширюватися в організмі, абсолютно не даючи про себе знати – коли приходить біль, як правило, вже пізно і складно, що-небудь зробити.

УЗД грудей – ефективний, недорогий, безпечний і абсолютно безболісний спосіб обстеження. За його допомоги можна в режимі реального часу розглянути все, що відбувається всередині людського тіла. Сучасні апарати здатні показувати об'ємну картинку, даючи лікарю можливість ретельно вивчити молочну залозу і прилеглі до неї лімфатичні вузли.

УЗД молочних залоз: підготовка

Даний вид дослідження не вимагає яких-небудь спеціальних дій і підготовчих операцій. Єдине, що наполегливо рекомендують мамологи – правильно вибирати день циклу. Підвищений гормональний фон в другій постовуляційній фазі може спотворити результати, не давши чіткої картини стану жінки.

УЗД грудних залоз проводиться як з метою профілактики, так і при наявності скарг. У першому випадку призначаються щорічні планові огляди (жінкам до 30 років) або піврічні (після 40 років).

Термінове направлення на обстеження жінка отримує в разі:

  • болю в грудях;
  • виділень з сосків;
  • зміни обрисів грудей;
  • огрубіння і/або почервоніння шкіри;
  • промацування ущільнень;
  • запаленні лімфатичних вузлів в пахвових, під- і надключичних западинах;
  • травми грудей;
  • проведення операції по збільшенню/зменшенню грудей.

Після проведення УЗД молочної залози, розшифровка результатів складається лікарем ультразвукової діагностики. До фотографій залоз прикладається докладний їх опис, із зазначенням параметрів: розмірів, структури тканин, кровотоку, наявності/відсутності новоутворень і запальних процесів. Даний протокол видається на руки пацієнту з метою подальшої його передачі лікарю, який уже ставить заключний діагноз.

Час перевіритися: коли робити УЗД молочних залоз

Хоча, як було сказано вище, цілеспрямовано готуватися до проведення обстеження немає необхідності, варто вибрати правильний день.

Для жінок репродуктивного віку, які приймають контрацептиви, не вагітних, що не годують грудьми, найкраще звернутися в УЗД-кабінет на 5-10 день циклу, при його тривалості в 28 днів і менше, або на 7-14 – якщо цикл триває близько 30-31 дня.

Для жінок, що вступили в менопаузу немає різниці коли робити процедуру УЗД молочної залози.

Тим, хто регулярно приймає гормональні препарати, будь то медикаменти, призначені фахівцем в зв'язку з захворюванням ендокринної системи або оральні контрацептиви, краще звернутися до свого лікаря, який допоможе або грамотно призупинити прийом гормонів, або підбере найкращий період для УЗД грудей, коли робити його найбільш інформативно і показово.

В екстрених випадках: при виникненні болів, опуханні пахвових западин, виявленні ущільнень, підвищенні температури при затвердінні грудей, будь-яких незвичних раптово виниклих станах, почутті дискомфорту при пальпації, призначають термінове УЗД молочних залоз, на який день циклу воно б не випадало.

Іноді, в особливих ситуаціях, лікар рекомендує пройти повторну процедуру. Це робиться з метою відстеження змін в динаміці, уточнення невизначених параметрів, контролю перебігу деяких захворювань, перевірки стану грудей після операції по збільшенню або зменшенню обсягу, грамотного підбору контрацептивів.

УЗД молочних залоз: ціна

Устаткування для ультразвукового дослідження зараз можна зустріти в будь-якій клініці, як приватній, так і державній. Таке велике його поширення, зробило даний метод доступним для всіх верств населення. Ціни на обстеження грудей коливаються в залежності від виду обладнання, трохи збільшуючись при необхідності проведення доплерографії.

Уточнити вартість і дізнатися інші подробиці про процедуру ви можете за номерами телефонів, вказаними на сторінці "Контакти".