Тайський масаж

Тайський масаж все ще залишається чимось екзотичним, таємничим, та ще з нальотом інтимності і еротики. Насправді це стародавнє мистецтво, що ввібрало в себе йогу, аюрведу і акупрессуру.

Що таке тайський масаж?

Тайський масаж це один з видів масажу, який поєднує натискання на м'язи, розтягнення, йогу, акупрессуру.

Місцеві лікарі, такі як індуси, китайці, й інші східні народи, вважають, що в людині, по особливих каналах "Сен", циркулює енергія. Порушення її руху викликають хвороби душі або тіла. Натискання на особливі точки, робота з м'язами відновлює баланс енергії, покращує циркуляцію, усуває перешкоди в каналах. У підсумку виходить фізичне, душевне здоров'я та рівновага.

У самому Таїланді це - природна і проста процедура, як для європейця вмивання зранку. Салони знаходяться на кожному кроці, навіть просто на вулиці, за невеликою ширмою можуть провести якісний сеанс.

Початок давнього мистецтва поклав в незапам'ятні часи Дживака Кумар Бхашья, особистий лікар місцевих царів і друг Будди. Його заслуги дуже великі, навіть сучасні масажисти в обов'язковому порядку перед кожним сеансом підносять хвалу «Доктору-отцю».

Техніка тайського масажу передавалася від вчителя до учня. Ніяких підручників і настанов не було до XII-XIII століть. Потім з'явилися перші документи, що описують процедуру, стали збиратися письмові знання. На жаль, всі праці загинули в 1765, під час розграбування держави Аюттхаи. Щоб подібного не повторювалося, а національне мистецтво не загубилося, Король Рама III наказав висікти на кам'яних плитах всі тексти, діаграми і розмістити їх в монастирі Ват Пхо. Саме там знаходиться до цих пір найвідоміша школа.

Основних технік дві, а саме:

  1. Королівський - чітко регламентований вид, доступний тільки царюючим особам та еліті.
  2. Традиційний - звичайний вид, доступний всім.

Традиційний тайський масаж

Традиційний тайський масаж передбачає різноманітні активні дії. Процедура знімає втому, розслаблює м'язи, допомагає вилікуватися від деяких хвороб, скинути вагу.

Під час пацієнт одягає спеціальний зручний одяг, що не ускладнює рухів. У процедурі задіяне все тіло: ноги, руки, пальці, суглоби, хребет. Майстер впливає руками, колінами, кулаками. Аж до ходіння ногами по хребту, але це для «просунутого рівня». Крім натискань пацієнта будуть скручувати,  розтягувати, приводити в пози, що нагадують асани йоги.

За ступенем впливу масаж може бути слабким, середнім або сильним. Це потрібно обговорити з фахівцем перед сеансом. Якщо ж сила виявиться надмірною для тіла - завжди можна попросити послабити тиск.

Тайський масаж буде однаково корисний як для чоловіків, так і для жінок. При цьому він зовсім не несе ніякого сексуального підтексту.

Тайський боді масаж

Тайський масаж тіла з використанням масел або ойл-масаж набагато менш болючий, ніж традиційний. Рухи майстра більш плавні, м'які, погладжуючи. Завжди поєднується з медитативної музикою. Все налаштовує на розслаблення, підвищення настрою і думки про вічне. Процедура передбачає часткове оголення, що не для всіх може бути прийнятним.

Тайський масаж ніг спрямований не тільки на зняття втоми кінцівок. У ступнях приховано безліч точок, відповідальних за всі органи людини. Для їх активізації використовується спеціальна тикова паличка. Ніжні, приємні рухи фахівця поліпшать кровообіг, налаштують на приємні думки.

Але не всім і не завжди можна вдаватися до процедур. Тайський масаж має свої протипокази. Не варто йти на сеанс при:

  • простудних захворюваннях і ГРВІ, особливо при високій температурі;
  • вагітним;
  • жінкам під час «критичних днів»;
  • в стані сп'яніння.

При хворобах і пошкодження шкіри, м'язів або кісток від сеансу варто відмовитися, або проводити з особливою обережністю.

Для розслаблення і профілактики досить ходити на сеанс раз в два місяці. Якщо процедури використовуються для оздоровлення, то їх кількість призначить фахівець, оцінивши стан пацієнта.