Медовий масаж тіла

Сьогодні нам доступна маса різноманітних косметичних засобів. Проте, багато хто з нас вважає за краще використовувати старі методики, які були популярні в далекі часи, але не втратили своєї актуальності і ефективності до сьогодні.

Медовий масаж тіла відрізняється загальнозміцнюючої дією. Крім того, він допомагає вилікуватися від артрозу, безсоння, радикуліту, остеохондрозу, мігрені, ГРВІ, головних болей, а також допомагає нормалізувати роботу внутрішніх органів.

Найчастіше медовий масаж використовується в якості засобу профілактики, релаксації. Але, нерідко його призначають і суто в лікувальних цілях, адже він здатний:

  • налагодити кровообіг;
  • сприяти швидкому виведенню мокротиння з легень;
  • нормалізувати лімфообіг;
  • позбавити суглоби від болю;
  • розслабити дихальну мускулатуру;
  • і багато іншого.

Масаж із застосуванням меду можна розглядати, як класичну розслаблюючу/лікувальну процедуру, поєднану з благотворними властивостями меду.

Масаж з використанням меду краще проводити на спині, а також в областях з "проблемними" суглобами. Така процедура ідеальна в якості профілактики ГРВІ, хвороб дихальних шляхів. Крім того, медовий масаж спини:

  • нормалізує функції дихання;
  • дозволяє швидко позбутися кашлю;
  • покращує обмінні процеси в організмі.

Високу ефективність медовий масаж показує і при боротьбі з целюлітом (антицелюлітний масаж). Сама процедура абсолютно безболісна, і показує відмінний результат.

В процесі масажування певних ділянок тіла мед віддає нашому організму свої корисні біологічні речовини, позбавляє шкіру шлакових і токсичних накопичень, очищає пори, покращує відтік лімфи, нормалізує кровообіг в глибоких підшкірних шарах.

Завдяки систематичному медового масажу можна добитись покращення кровообігу в тканинах і поліпшити загальний стан клітин шкіри. Після кількох сеансів вона стане оксамитовою, більш пружною, а її пори очистяться.

Трохи історії

Перші дані про медовий масаж з'явилися в Тибеті. Також, його часто проводили спартанці Стародавнього Єгипту, і жителі Туреччини, Русі. У західній частині планети масаж із застосуванням меду вперше провів військовий хірург Парі Амбруз (Франція) в метою знайти революційну методику лікування.

Він досяг успішних результатів, застосувавши масаж з медом для лікування своїх пацієнтів. Незабаром після проходження декількох сеансів їх стан почав стрімко покращуватись, і саме цей факт переконав всіх інших в ефективності нового методу лікування.

Трохи пізніше Парі розробив свої власні унікальні підходи до лікувального медовогу масажу, які були тісно пов'язані з втиранням в шкіру різних речовин. Мед, зрозуміло, був присутній у кожному рецепті. Мазь Парі використовувалася аж до XIX сторіччя.

Як масаж медом впливає на людський організм

Найбільш помітний результат медового масажу полягає в швидкому виведенні токсичних речовин з організму. І особливу увагу слід звернути на стан шкіри, яка після проходження повного масажного курсу:

  • збагачується біологічно активними речовинами;
  • очищується;
  • насичується поживними елементами;
  • нормалізується відтік лімфи з глибоких тканин;
  • через пори виводяться надлишки вологи;
  • структура поліпшується, що робить шкіру шовковистою;
  • адипоцити руйнуються (злущуються клітини з запасами жиру);
  • і т. д.

Мед - унікальний дар природи, який даний людству для оздоровлення. В цьому дарі присутня маса мікроелементів і вітамінів, біологічно активних речовин та природних антибіотиків. Більше того, саме мед за своїм складом максимально схожий на плазму людської крові.

Як підготуватися до медового масажу

Для виконання масажу необхідно підготувати виключно натуральний рідкий мед, в некристалізованному стані. Якщо мед все ж кристалізувався, його необхідно підігріти в ємності з водою температурою 40 градусів.

Щоб досягти максимального розслабляючого ефекту, в мед можна додати кілька крапель будь-якого ароматичного масла (за умови відсутності алергії). І такий масаж буде поєднаний з ароматерапією.

Після завершення масажу пацієнтові слід прийняти теплий душ, щоб змити всі залишки меду, так як відпрацьована речовина вважається вкрай токсичною. Мед - один з найбільш потужних природних сорбентів, і це загальновідомий факт. Він може увібрати в себе неймовірно велику кількість відходів організму, і його потрібно змити повністю.

Останній етап медового масажу - змащування тіла якісним зволожуючим кремом. Проводити цю процедуру варто через день. Весь курс повинен становити 10-15 процедур. А тривалість сеансу не може тривати більше 40 хвилин.

Протипоказання до проведення медового масажу

На жаль, протипокази для такого масажу аналогічні протипоказам для звичайного масажу. Так, його не можна робити пацієнтам з сильним оволосіння спини, адже процес може спровокувати виникнення маленьких гнійників.

Якщо ви хочете отримати максимально якісний, корисний для шкіри і організму медовий масаж - звертайтеся в курортно-готельний комплекс "Свитязь", де ви зможете отримати максимально якісний масаж, а також відчути прилив сил і підняти собі настрій.