Гірудотерапія - лікуємося за заповітами Авіценни

На тлі активного розвитку фармакології, біоінженерії, косметології, традиційні методи не втратили своєї актуальності і популярності. У тому числі й лікування не найприємнішими представниками фауни.

Що таке гірудотерапія і як вона застосовується?

Гіруда - це наукова назва п'явки. Відповідно гірудотерапія це метод лікування за допомогою п'явок. Але підійде не кожна - корисний ефект є тільки від одного виду, який так і називається — лікувальна.

Вперше детально про застосування таких кільчастих черв'яків написав Гіппократ. У XVII-XVIII століттях в медицині царювала доктрина «поганої крові», а кровопускання вважалося найдієвішим лікуванням. Тоді на гірудотерапію був справжній бум - непоодинокими були випадки, коли хворому відразу ставили 40, а то й до 200 п'явок одночасно. Безконтрольне застосування скомпрометувало метод, а на тлі відмови від теорії «поганий крові» від нього відмовилися майже повністю.

Інтерес повернувся на початку ХХ століття, коли був відкритий фермент гірудин, що міститься в слині п'явки і були проведені дослідження користі гірудотерапії. З тих пір застосування кровопивць має наукове обгрунтування і виконується під контролем фахівців.

При проведенні сеансу лікар встановлює до десяти п'явок, точна їх кількість визначається в залежності від стану пацієнта, перебігу хвороби і бажаної мети. Процедура триватиме до години. В курс входить 10-15 сеансів.

Процес досить простий - п'явку ставлять на тіло пацієнта, вона присмоктується і самостійно відпадає, висмоктавши до 15 мл крові. Після укусу, зі слиною, в кров потрапляють гірудин та інші корисні біологічно активні речовини. Місце укусу продовжує кровоточити ще кілька годин. За цей час витікає до 30 мл крові і лімфи, що абсолютно нормально.

Коли потрібна гірудотерапія: показання до застосування?

Звичайно, в застосуванні медичних кровопивць немає нічого поганого і особливо небезпечного. А значить проходити сеанси можна періодично без скерування від лікаря.

Але в деяких випадках користь від гірудотерапії стає визначальним фактором в лікуванні. Ось і призначають п'явок при таких проблемах зі здоров'ям:

 • хвороби шкіри - псоріаз, алопеція, фурункули, склеродермія, екзема;
 • урологічні проблеми - хвороби нирок, аденома;
 • хвороби серця і судин - ішемія, гіпертонія, інфаркт;
 • тромбози, тромбофлебіт, трофічні виразки;
 • захворювання ЛОР-органів - отити, неврити, шум у вухах;
 • хвороби ясен;
 • ревматизм;
 • проблеми з травленням.

Як стверджують лікарі - користь від застосування кровопивць буде при будь-якій хронічній хворобі, крім гемофілії. Але особливу увагу приділяють п'явкам в косметології, гінекології та при проблемах з судинами і кров'ю.

П'явки і краса - гірудотерапія в косметології

Речовини, що потрапляють в кров при укусі п'явки благотворно позначаються на шкірі людини. Після курсу гірудотерапії шкіра стає молодшою, еластичною, гарно розгладжується. Дослідження показали, що під впливом слини п'явок очищуються і відновлюються клітини епідермісу. Саме тому є висока ефективність при лікуванні вугрів і рубців. Поліпшується і циркуляція крові.

Обличчя і шкіра виглядають молодшими, підтягнутими, повертається природний колір. А при комплексному підході ефект збільшується за рахунок застосування і інших косметологічних засобів.

Гірудотерапія в гінекології

П'явки це ефективний засіб і для лікування різних жіночих хвороб. Як самостійний засіб, так і в поєднанні з традиційними методами, кровопивці не раз допомагали позбутися від таких напастей:

 • ендометріоз;
 • міома;
 • спайкові процеси;
 • мастопатія.

Добре показують себе процедури з кровопивцями і перед проведенням ЕКЗ.

Основна користь від п'явок - поліпшення кровообігу, усунення застоїв крові та лімфи, відновлення гормонального фону. Бактерицидні властивості слини усувають шкідливі мікроорганізми.

Гірудотерапія при варикозі

Іноді венозні клапани дають збій, і тоді кров починає текти в зворотному напрямку. Відбувається набряк тканин, застій рідини, з’являється біль. Це і є варикоз.

Точних причин виникнення цієї хвороби немає. Як і методів її лікування.

Гірудотерапія не зможе повністю усунути проблему і вилікувати варикоз. Але вдастся забрати набряки, позбутися болю, уникнути застою крові, усувається запалення, поліпшується кровопостачання. Тому п'явок рекомендують як один із засобів при варикозі, в поєднанні з іншими методами лікування.

Коли п'явки не допоможуть: протипоказання для гірудотерапії

Як і більшість натуральних методів у лікування п'явками майже немає обмежень. Але все ж деякі протипоказання присутні, а саме:

 • гемофілія;
 • анемія;
 • туберкульоз;
 • онкологічні хвороби;
 • ослаблений імунітет;
 • індивідуальна непереносимість.

Список виходить невеликий, в основному пов'язаний з хворобами і проблемами крові. Що природно.

Ціна на сеанси гірудотерапії

Вартість процедури точно скажуть при записі. У нашому салоні за один сеанс візьмуть 95 гривень. Зразкове такі ж ціни будуть і в інших центрах і містах.