Електросонтерапія
Електросонтерапія має прямий вплив на ЦНС (центральну нервову систему), викликаючи її гальмування, яке призводить до засинання. Електросонтерапія - методика, яка широко використовується в найрізноманітніших галузях медицини.
Електросон можна призначати навіть дітям віком від 10 років. Але, при роботі з маленьким пацієнтами використовується струм меншої сили, і більш низької частоти. А тривалість самого сеансу становить набагато менше часу, ніж при роботі з дорослим пацієнтом.
За своїми "параметрами", електросон досить сильно схожий на звичайний сон. А найголовніші переваги цієї методики - антигіпоксична і антистатична дія. Також, ця процедура не викликає вагусних впливів, не має побічних ефектів, і не сприяє інтоксикації організму.
Як електросон впливає на організм
Електросонтерапія базується на методиці рефлекторного і прямого впливу імпульсами на кору головного мозку.
По суті, електросонтерапія - це імпульсний струм, який надає організму монотонний ритмічний вплив. Такий струм являє собою слабкий подразник. В процесі проведення електросну струм надходить в головний мозок через очні яблука.
Далі цей струм поширюється через судини головного мозку, і поступово проникає в гіпоталамус і ретикулярну формацію. В результаті виникає снодійний, седативний ефект, обумовлений нормалізацією вищої діяльності ЦНС.
В результаті електросон здатний:
- стимулювати процеси кровотворення в людському організмі;
- привести в норму показники згортання крові;
- активізувати функції шлунково-кишкового тракту;
- підвищити лібідо;
- знизити рівень холестерину в крові;
- нормалізувати функціонування вивідної системи.
Крім усього вищеописаного, електросонтерапія здатна відновити порушений білковий, вуглеводний, мінеральний і ліпідний баланс. Це вкрай корисно в тих випадках, коли людині показана спазмолітична або гіпотензивна терапія.
"Снодійний" ток, що впливає на кору головного мозку, сприяє виробленню таких речовин, як ендорфіни. А саме вони потрібні нашому організму для нормального, збалансованого життя.
Згідно викладеним фактам процедуру можна сміливо призначати людям з найрізноманітнішими захворюваннями і розладами в анамнезі.
Проведення процедури
Пацієнт лягає на напівм'яку кушетку або на ліжко. Пацієнт може роздягатись перед процедурою, як перед звичайним сном або ж просто знімає все, що може його сковувати, і накривається покривалом.
Сама процедура проводиться в тихому кабінеті, який повністю ізольований від сторонніх звуків. Перед проведенням сеансу експерт розповідає людині про всі подальші дії, і попереджає про особливі відчуття, які можуть виникати в процесі проведення електросну.
Перед початком на обличчя людини кладеться особлива маска з 4 коннекторами з металу. Кріпляться такі конектори на стрічках з гуми. Людина, при цьому, повинна лежати із щільно закритими очима. Після початку пацієнт починає дрімати або навіть засинає.
Фахівці не радять проводити електросон на порожній шлунок, а жінкам рекомендується повністю відмовитися від make up перед проведенням сеансу.
Показання до проведення електросну
Якщо почати глибоко вивчати електросонтерапію, відгуки про цю процедуру будуть більшою мірою позитивні. А особливо, при лікуванні таких недугів, як:
- неврози різного характеру;
- атеросклероз на початкових стадіях;
- вегето-судинна дистонія;
- вібраційне захворювання;
- астма;
- нейродерміт;
- нетримання сечі.
Крім того, електросон показує високу ефективність при лікуванні артеріальної гіпертензії 1 і 2 стадії і ішемічному захворюванні серця 1 і 3 ступеня (в комплексі з іншими медичними заходами).
Електросон нерідко призначається в рамках реабілітації у випадку, якщо людина пережила будь-які травми голови. А ще ця процедура допомагає при шлункових і кишкових виразках, різних захворюваннях судин, метеотропних розладах.
Для виконання процедури немає ніяких протипоказань вагітним жінкам, які страждають від токсикозу на 2 триместрі або готуються до пологів. Також електросон нерідко призначається пацієнтам з алкогольною залежністю і різними розладами психіки, які виникли на її тлі.
В яких випадках електросон протипоказаний
Електросонтерапія, на жаль, може призначатися не всім пацієнтам. Так, його ніколи не призначають пацієнтам, які:
- мають в анамнезі непереносимість струму;
- мають дерматит на голові;
- страждають від гарячкового стану;
- мають порушення кровообігу;
- лікуються від істерії.
Також, електросон протипоказаний при різних недугах, пов'язаних з очима:
- відшарування сітківки;
- сильною короткозоростю;
- пигментном переродження сітківки;
- різних запаленнях в очних органах (блефарит, кон'юнктивіт, ірит, іридоцикліт і т.д.).
Крім того, електросон ніколи не буде призначений людині, у якої в черепній коробці, чи мозковій тканині є будь-які металеві предмети.